O nasO nas

Skontaktuj się z nami

Adres

Kania Lodge
Sytna Góra 10
83-300 Kartuzy
Polska

E-mail

Telefon/fax

(0 58) 681 06 77

Pokój w Kania Lodge

Pokój w Kania Lodge

Kania Lodge, położona niedaleko Gdańska, to światowej klasy magiczne miejsce z idealnymi warunkami na romantyczny weekend, rodzinny wyjazd czy spotkanie firmowe.

Otoczona zadbanym ogrodem, winnicą oraz przepięknym krajobrazem z widokami na jezioro i okoliczne lasy, znajduje się w odległości zaledwie godziny drogi z Trójmiasta i jedynie 20 km od gdańskiego lotniska.

Wszystkie 15 stylowych pokoi, w tym dwa dwupokojowe rodzinne apartamenty, jak również i zaciszny, luksusowy prywatny domek są indywidualnie zaprojektowane i mają wysoki standard wyposażenia. Niektóre mają własne tarasy, inne oprócz centralnego ogrzewania mają też kominki opalane drewnem. Z wszystkich pokoi rozciąga się widok na jezioro.

Do wyposażenia należą kort tenisowy, prywatny pomost i plaża, łódki, rowery, pomieszczenie spa, sala konferencyjna oraz dostęp do szerokopasmowego internetu w całym obiekcie.

Wysoko ceniona kuchnia w Kania Lodge podaje wybornie przygotowane dania ze świeżych i na ile jest to tylko możliwe lokalnych produktów, w tym nasze znakomite dania z jagnięciny hodowanej na własnych łąkach.

Mamy też własną winnicę i pomieszczenie z kominkiem do degustacji win. Karta win to ponad 250 pozycji z kilkunastu krajów z rocznikami sięgającymi nawet dwie dekady wstecz. Największy na świecie magazyn winiarski, miesięcznik Wine Spectator po raz piąty uhonorował naszą listę wyróżnieniem Award of Excellence i opisał ją jako „jedną z najbardziej wyjątkowych restauracyjnych list win na świecie”. Nowojorski Wine Spectator ma 2,5 miliona czytelników na całym świecie.

Produkujemy naszą własną eksportową wódkę z ziemniaków uprawianych wokół naszej posiadłości. Nasza międzynarodowa marka Vestal Vodka jest dobrze znana w Wielkiej Brytanii oraz Francji (www.vestalvodka.com). Mamy również specjalną wódkę „Kania”, która oddaje ducha Kaszub, a jej smak na długo pozostaje w pamięci naszych gości.

Jeżeli chciałbyś poznać bliżej historię Vestal Vodka, Kania Lodge oraz Wine Express, została ona opisana w książce „The White Lake”, napisanej przez właściciela Johna Borrell. Wydana w Londynie w 2014 roku książka The White Lake, zyskała uznanie wiodących pisarzy, dziennikarzy oraz krytyków w USA, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii oraz w Polsce. Można ją kupić poprzez Amazon lub w Kania Lodge.

Jakość zakwaterowania, jedzenie i wino idą w parze z ciepłą gościnnością oraz z wyjątkowo przyjazną, grzeczną i sprawną obsługą. Prawie wszyscy pracownicy są z nami już od ponad dekady.

W okolicy Kania Lodge znajduje się mnóstwo atrakcji. Można wybrać się leśnymi drogami na piesze lub rowerowe wycieczki. Nie będzie tam samochodów, a zobaczyć można sarny, lisy, zające czy też rzadką kanię rudą, ptaka od którego Kania Lodge wzięła swoją nazwę. W odległości 15 minut od nas można pojeździć konno.

Dla fanów golfa w odległości około 40 minut jazdy samochodem znajdują się trzy pola golfowe, jedno oddalone zaledwie o 20 minut drogi. 45 minut potrzeba, aby dostać się do Starego Miasta w Gdańsku. Zarówno bałtyckie wybrzeże, jak i ceglany zamek krzyżacki w Malborku, największy ceglany zamek w całej Europie, to tylko godzina drogi.

Nie ma wielu lepszych miejsc w Polsce – czy nawet w Europie – na małą konferencję dla zarządu. Firmy nawet z tak daleka jak Stany Zjednoczone wybierały nas na miejsce swoich spotkań. Możemy odebrać gości z lotniska lub dworca kolejowego i zorganizować wycieczki czy spotkania zarówno w obiekcie, jak i w terenie.

Kompletnie wyposażona sala konferencyjna w Kania Lodge mieści do 30 osób i posiada szerokopasmowy dostęp do internetu. W ofercie mamy specjalne ceny na jednodniowe spotkania zawierające możliwość korzystania z sali i jej wyposażenia. Dodatkowo w cenie zawarte są przekąski oraz lunch w jadalni Kania Lodge.

Dla grup konferencyjnych pragnących zostać na noc oferujemy specjalne ceny na luksusowe zakwaterowanie. Przeprowadzamy bezpłatne degustacje win, możemy także zorganizować różnego rodzaju dodatkowe zajęcia, od integracyjnych w terenie po profesjonalne wieczorne lekcje tańca.

NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

Kania Lodge dostała się na listę 500 Ulubionych Hoteli na Świecie Andrew Harpera

Przez ostatnie 32 lata Andrew Harper podróżuje po świecie w poszukiwaniu hoteli i miejsc do wypoczynku o indywidualnych i wyróżniających się cechach, a obecnie poleca mniej niż 1,000 miejsc na świecie. W jego opinii reprezentują one sobą to co najlepsze wśród najlepszych. Pomimo tego, że zazwyczaj ocenia duże hotele, jego preferencją zawsze były mniejsze, bardziej intymne miejsca, które oferują wysokiej jakości indywidualną obsługę i serwis.

„Zawsze podróżuję anonimowo i płacę pełną stawkę za zakwaterowanie,” mówi. To pozwala bym mógł bezstronnie udzielać porad moim wymagającym czytelnikom. Moja publika składa się z zamożnych i wyrafinowanych podróżników z takimi skłonnościami i możliwościami finansowymi, by mogli pójść w moje ślady."

Oto jego opinia na temat Kania Lodge w Andrew Harper’s Hideaway Report :

Lodge została nagrodzona nagrodą Award of Excellence przez dwa lata z rzędu nadawaną przez Wine Spectator i jest zasłużenie znana ze swojej wspaniałej restauracji.

Po ulokowaniu się w naszym wygodnym, z przyjemnym wystrojem pokoju o dębowej podłodze, brzoskwiniowego koloru ścianach, współczesnych obrazach i kominkiem kozą opalanym drewnem, z przyjemnością spędziliśmy popołudnie na przejażdżce rowerami po okolicznych lasach.

Po powrocie poleniuchowaliśmy w saunie i jacuzzi przed wspaniałą kolacją z łososia, kaczki i lokalnie zbieranych grzybów. Wygody dla gości w Kania Lodge są pierwszej klasy, a położenie rozkosznie spokojne, ale to co naprawdę tworzy to miejsce wyjątkowym, jest gościnność Borrella i jego żony."
90 punktów – wspaniały hotel o zachwycającym uroku.

www.andrewharper.com