AtrakcjeAtrakcje

Obiad w Kania Lodge

Na rowerach

Nasz kort tenisowy

Na biegówkach po zamrożonej tafli jeziora

Prywatny pomost

Jezioro przy Kania Lodge

Restauracja

Kania Lodge podaje wyśmienite jedzenie w stylowy i jednocześnie bezpretensjonalny sposób. Gazeta Puls Biznesu niedawno oceniła nas na 90 punktów za jedzenie, wino i serwis. Używając świeżych, lokalnie kupowanych ryb, jarzyn i mięsa – łącznie z tym z naszej hodowli owiec – przygotowujemy interesujące, innowacyjne potrawy inspirowane podróżami po świecie i znajomością najlepszych tradycji polskiej kuchni.

Wśród naszych ulubionych dań jest m.in. pieczeń z jagnięciny przygotowywana w tradycyjnym, nowozelandzkim stylu, piersi z kaczki z sosem z własnej pigwy i kurczak po prowansalsku z kaszubskimi grzybami. Osoby niebędące rezydentami są mile widziane, jednak aby zapewnić świeżość serwowanych posiłków – na czym bazuje nasza reputacja – wymagamy wcześniejszej rezerwacji.

Piwniczka z winem

Kania Lodge ma jedną z najbardziej interesujących piwnic wina w Polsce. Każdy gość może w niej sam wybrać wino do posiłku. Dzięki naszej bratniej firmie Wine Express Ltd możemy zaoferować setki win z różnych roczników – w tym wiele z poprzedniej dekady.

Mamy wszystko począwszy od Coleraine, rocznik 2000, z Nowej Zelandii (wybrane jako jedno z 10 najlepszych win na świecie podczas targów Vinexpo we Francji w 2005 roku) po obfite i niedrogie Rosso di Montepulciano z Toskanii.

Możemy pomóc Tobie dobrać wino do posiłku. Jeżeli bardziej poważnie podchodzisz do win – a odnosi się to do wielu naszych gości – to możliwa jest organizacja degustacji i/lub seminarium na temat wina (prowadzonego po polsku lub angielsku). Właściciel John Borrell utrzymuje liczne osobiste kontakty z czołowymi mistrzami winiarskimi na świecie. Sam jest wielkim pasjonatem wina, dlatego oferuje gościom nie tylko własny entuzjazm, ale także wiele zrozumienia.

Sala konferencyjna

Kania Lodge ma nowocześnie wyposażoną salę konferencyjną, która wygodnie mieści nawet 30 osób. Naturalne oświetlenie wspomagane jest wielofunkcyjnym systemem oświetleniowym. Z sali rozciąga się piękny widok na jezioro i prywatny, zewnętrzny taras. Na wyposażeniu są: WI-FI, duży ekran, flipcharty i bar kawowy. Częstymi użytkownikami sali konferencyjnej są międzynarodowe firmy, takie jak Provident, Amplico czy Janssen-Cilag. Specjalne oferty na użytkowanie sali konferencyjnej, posiłki i degustacje/seminaria na temat win są dostępne dla trójmiejskich firm bez konieczności rezerwacji noclegów.

Pomieszczenie odnowy biologicznej

Kania Lodge oferuje gościom możliwość zrelaksowania się w naszym luksusowym pomieszczeniu z sauną i jacuzzi. Można także skorzystać z usług profesjonalnego masażysty (po wcześniejszej rezerwacji).

Kort tenisowy

Kania Lodge ma położony w fantastycznym miejscu kort tenisowy z widokiem na jezioro i otaczający ogród. Można wypożyczyć rakiety i piłki tenisowe, ale jeżeli jesteś zapalonym graczem, to oczywiście możesz przywieźć własny sprzęt.

Rowery

Kania Lodge oferuje wynajem rowerów, jednak jeżeli jesteś poważnym cyklistą, to sugerujemy przywieźć własny rower. Dookoła znajdują się wspaniałe tereny na przejażdżki. Otaczającymi leśnymi drogami można przejechać 20 i więcej kilometrów nie natykając się na żaden pojazd ani innych ludzi.

Jezioro

Kania Lodge leży nad Jeziorem Białym, jednym z najczystszych kaszubskich jezior. Jest ono tak czyste, że żyją w nim raki. Jesteśmy właścicielami kilkuset metrów linii brzegowej oraz mamy własny pomost i przebieralnię nad jeziorem. Mamy łódki i kanu, które można używać bezpłatnie oraz żaglówkę do wynajmu. Nad jeziorem znajduje się też mała piaszczysta płycizna – idealna dla małych dzieci. Podczas ciepłego lata temperatura wody osiąga nawet 25 stopni Celsjusza. Zimą jezioro zamarza i można po jego tafli jeździć na łyżwach lub nartach biegowych.