Spotkania winiarskieSpotkania winiarskie

WSET 2019

Londyńska organizacja Wine and Spirit Education Trust jest jedną z najbardziej prestiżowych i certyfikowanych szkół dostarczających wiedzy o winie. Andrzej Strzelczyk dwukrotny mistrz Polski Sommelierów poprowadzi kursy wiedzy o winie w Kania Lodge – WSET poziom 2 oraz WSET poziom 3.

Kursy odbędą się w maju, czerwcu i lipcu. Kurs jest nie tylko dla osób pracujących w zawodzie kelnera, czy sommeliera ale także dla miłośników wina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz doskonalić umiejętności degustacji.

WSET 2
27-28 maj
3-4 czerwiec
10-11 lipiec
Godziny kursu 10.00 – 13.30 każdego dnia

WSET 3
27-28 maj
3-4 czerwiec
10-11 lipiec
Godziny kursu 17:30 – 20:30 każdego dnia

Aby uzyskać więcej informacji i zostać uczestnikiem kursu prosimy o kontakt z Andrzejem andrzej@andrzejstrzelczyk.pl.

Spotkania winiarskie

Zarezerwuj pokój na dowolne spotkanie winiarskie i skorzystaj z oferty dwie noce w cenie jednej.

Sobota, 27.04 – Tomasz Kolecki, trzykrotny Mistrz Polski Sommelierów, uczestnik finałów mistrzostw świata i Europy poprowadzi warsztaty „Czym się różni białe od białego, a czerwone od czerwonego”. Podczas warsztatów poznamy sekrety prawidłowego doboru wina do jedzenia.

Sobota, 18.05 – Andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów oraz założyciel Polish Wine Academy, poprowadzi specjalne warsztaty tematyczne „Francja kontra Nowa Zelandia” i porówna te same szczepy dające zupełnie inne wina.

Sobota, 01.06 – Wojciech Boguniecki, zaprezentuje wina z pięciu znanych polskich winnic. Podczas szkolenia odkryjemy jak i dlaczego polskie wina stają się coraz lepsze. Naszym gościem będzie również jeden z polskich winiarzy.

Sobota, 15.06 – Faouzi Issa, właściciel winnicy Domaine des Tourelles w Bekaa Valley, będzie gościem specjalnym podczas lunchu w ogrodzie Kania Lodge. Serwowane będą nagradzane roczniki win w towarzystwie libańskich potraw. Wina te cieszą się dużą popularnością w naszej ofercie i ciągle znajdują nowych wielbicieli. Zwłaszcza wino różowe, które idealnie sprawdza się na długie letnie wieczory.

Szkolenie z winem 200 zł od osoby
Kolacja z winem 175 zł od osoby

Pełna oferta spotkań winiarskich.

Wycieczka do Libanu – Listopad 2019

W listopadzie tego roku organizujemy wycieczkę do Libanu, która obejmuje przelot z Warszawy do Bejrutu oraz zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu Byblos Sur Mer. W programie m.in. zwiedzanie Bejrutu, słynnej rzymskiej świątyni Bacchusa w Baalbek, oraz wizyta w winnicy Domaine des Tourelles.
W Libanie w tym czasie spodziewamy się słonecznej pogody, a temperatura w ciągu dnia może dochodzić nawet do 25 C.